כל הקטגוריות
חֲדָשׁוֹת

חֲדָשׁוֹת

בית> חֲדָשׁוֹת

מל"טים והדור הבא של החקלאות

זמן: 2023-03-20 צפיות: 39

עבור צוות האב ובן, בלייק ודקוטה קרואו, שילוב S60PRO בעסק השוטף של גידול בקר עזר לפתוח את הדלת לדקוטה לעבור הביתה למיזורי ולקחת תפקיד פעיל יותר בעסקי החווה המשפחתיים.

בשמונה השנים האחרונות, דקוטה ומשפחתו עשו את ביתם במישיגן, והתקרבו למבצע המשפחתי במאי השנה.

"כשהוא (דקוטה) החליט שהוא מוכן לחזור הביתה, התחלנו לדבר ולהביא מזל"ט זה משהו שהוא חשב שנוכל לעשות ביחד כעסקה צדדית, ואנחנו לומדים את כל מה שאנחנו צריכים לדעת ומקבלים רישיון לעשות דברים מסחריים בשנה הבאה", אומר בלייק.

בלייק בנה קרוואן שכולל מיכל לערבב את הכימיקלים, גנרטור ושאר מרכיבים חיוניים שהצוות יצטרך כדי לקחת את העסק לשלב הבא. באשר לדקוטה, הוא ממנף את מערך הכישורים שלו כדי להפעיל את המל"ט.

"בראש ובראשונה, כמו כל אב ובן, אתה מחפש דרך להתחבר, וזו הייתה דרך נהדרת עבורנו להתחבר - וכל אחד מאיתנו יכול להשתמש במערך הכישורים שלנו. אני עושה את הטיסה וזה פשוט היה ממש כיף לחבר את הכל ביחד", משתפת דקוטה. "עבור כל בן שעוזר ועובד עבור הוריו, אתה תמיד מנסה להוסיף ערך רב ככל שאתה יכול, ולהיות מסוגל להוסיף ערך באמצעות מערך המיומנויות הזה היה ממש נהדר. אני לא הכי טוב במריחה עם מרסס או בנהיגה בטרקטור, אבל להטיס את הרחפן זה משהו שאני טוב בו. והצד השני הוא שהמל"ט פשוט כל כך יעיל", אומר דקוטה על הצעת הערך שגם מערך המיומנויות שלו וגם יישום המל"ט מוסיפים לתפעול משפחתו וגם לשאיפות היישומים המסחריים שלהם.

הצוות קיבל את ההחלטה להטמיע מזל"ט בפעילותם ולחפש הזדמנויות יישומים מסחריות בגלל גודלי השטח הקטנים יותר והקושי של רוב יצרני הבקר באזור להבטיח כיסוי מטוסים ומסוקים.

"זה הרבה יותר מהיר משיטות יישום אחרות, במיוחד עם גדלי המרעה שלנו בגודל 30 - 40 - 50 דונם. ה-S60PRO מהיר בלכסות את הדונמים האלה, ועדיין לא הרצתי את הנתונים, אבל אנחנו משתמשים בפחות מוצר ממה שאנחנו עושים בדרך כלל על שטחי המרעה האלה כשאנחנו מיישמים עם טרקטור", אומר בלייק.

עבור דקוטה, החזרה לפעילות המשפחתית הייתה מטרה שהייתה לו מאז ומתמיד, וחלק מכך שבכיתה ה' אמר להוריו שהוא הולך להיות חקלאי. כמו הרבה הורים בחווה, הם עודדו אותו לנסות דברים חדשים ולקבל קצת כסף בבנק.

"פשוט תמיד הייתה לי אהבה לזה (מבצע הבקר המשפחתי), ותמיד חיפשתי דרך להיות חלק מזה", הוא אומר.

דקוטה הוא אב, בעצמו, וחשוב לו לראות את ילדיו הופכים לחלק מהפעילות של משפחתו אם יבחרו בכך, הזדמנות שהוא רואה שהטכנולוגיה ממשיכה לשחק בה תפקיד.

"לטכנולוגיה יש תפקיד עצום במשיכת ילדים בחזרה לחווה, ועם התקדמות, כמו המל"ט הזה, שלא מגיעות עם מחסום עלות עצום, קל יותר לילדים להיכנס למשחק. אתה לא יכול פשוט לצאת ולרכוש טרקטור או קרקע כשאתה מתחיל, אבל הם יכולים לקנות מזל"ט. זו פשוט דרך מגניבה עבורם להיות מעורבים - אין לי ספק שהבן שלי הולך להיות טייס (מל"ט) טוב ממני כי הוא משחק במשחקי וידאו וזה בעצם מה שזה".

דקוטה אומר שהילדים שלו כבר מגלים עניין, והוא נותן להם להחזיק את הבקר, להחליק את הכפתורים ולעזור להחליף את הסוללה. והכי חשוב, הוא אומר, הילדים שלו איתו, לומדים ומחדדים את תחומי העניין שלהם.

"משימת החיים שלי, קלטתי מספר, היא די פשוטה: לחדש שיטות מסורתיות."

ומעט דברים חדשניים יותר בחווה כיום מאשר ניצול מזל"טים לריסוס, לזעזע את שיטות היישום המסורתיות של דשן זרעים, כימיקלים ואפילו ניהול מרעה.

קטגוריות חמות