כל הקטגוריות
חֲדָשׁוֹת

חֲדָשׁוֹת

בית> חֲדָשׁוֹת

עצות תחזוקה של מרסס מזל"ט לפני העונה

זמן: 2023-03-20 צפיות: 31

עם תחילת עונת השתילה מגיעה ההתרגשות של הפעלת ציוד שנעדר לחורף. בדיקות ציוד נותרות שלב קריטי בהיערכות לכל עונת גידול וציוד ריסוס רחפנים אינו יוצא מן הכלל. השלמת תחזוקה ובדיקה הכרחית של מרסס מזל"ט הרבה לפני עונת הריסוס תסייע להבטיח טיסה ראשונה מוצלחת.

בדיקת טרום עונה צריכה להתרחש חודש לפני הטיסה הראשונה, אך לכל הפחות שבוע לפני יש צורך בריסוס כדי להבטיח זמן להחלפת חלקים כלשהם. משתמשי מזל"טים צריכים לצפות להחליף להבי מדחף (אביזרים) בכל שנה, אחרת החלפת חלקים תלויה במשתנים כגון שעות טיסה שנרשמו וחשיפת מזג האוויר. בדיקה לא נכונה (או בדיקה לא נכונה) עלולה להוביל לאובדן כימיקלים, זמן, רווח ועלולה להיות קטלנית עבור המל"ט.

צוות טכנאי הרחפנים המומחים של Giaber ריכז את הטיפים הללו לתחזוקה ובדיקה יעילה של מרסס רחפנים לפני העונה.

1) בדיקה לפני טיסה

לפני הפעלת הרחפן, העבירו את האצבעות לאורך הקצוות של כל הזרועות, האביזרים וציוד הנחיתה כדי לזהות סדקים או שבבים. פגמים אלו לרוב אינם נראים לעין, כך שההרגשה אליהם היא קריטית. בנוסף, אם מפעילים מזל"ט עם ערכת שדרוג של Giaber מותקנת, בדוק את החיווט על ידי העברה חוזרת של האצבעות לאורכו כדי לזהות חוטים חשופים או רופפים. תן גם לחלקי החיבור משיכה קלה כדי לוודא שהם מאובטחים.

לאחר בדיקת סדקים ושבבים, עברו לצינורות. עשה זאת על ידי הפעלת הידיים לאורך הקווים ובדיקת מידת המתח של המהדקים. אם מהדק מרגיש רופף או שביר, החלף אותו. שלב זה הוא קריטי מכיוון שצינורות פגומים עלולים להוביל לאובדן כימיקלים ועלולים לגרום נזק לרחפן. כעת, לאחר שהגוף נבדק, הגיע הזמן לאמת את מערכת הניווט של המל"ט. זה נעשה על ידי בדיקת זוויות המנוע, הרדאר והמצפן. לאחר מכן בדוק את המכ"ם עבור סדקים, בליטות, שקעים או שריטות. אם הרדאר ניזוק, יהיה לו קו לבן או חריץ שמסמלים שהפלסטיק מתחיל להתפרק ויש להחליפו. יש לבדוק את המצפן, הנגיש דרך רגל גלגל הנחיתה, לאיתור נזק למצפן עצמו או ברגל שבה הוא נמצא. כל נזק אומר שהמצפן צריך להחליף.

עם מסגרת ומערכת ניווט בריאה, השלב הבא הוא לנגב את המל"ט. ניקוי הרחפן מקל על הזיהוי של הנזק ומאפשר לך לבדוק שוב חלקים שוב עם הידיים. מגבונים לתינוק הם אפשרות פשוטה לשימוש ובהשוואה למגבוני ניקוי או חיטוי אחרים הם פחות שוחקים מה שעלול לקצר את חיי ציוד הרחפנים שלך. לאחר הניקוי, בדוק את אביזרי הזרבובית על ידי הסרתם ושטיפתם במים אם יש להם הצטברות בפנים.

2) בדיקת סוללה

כעת, לאחר שכל החלקים הלא-חשמליים של הרחפן נוקו ונבדקו, הגיע הזמן לבחון את הסוללה. בדוק את המעטפת החיצונית של הסוללה עבור כל בליטות, שקעים או קילופים. אם אחד מאלה קיים, הסוללה אינה מתפקדת ועלולה להוביל לבעיות משמעותיות כמו פיצוץ סוללה בטיסה. בדוק את סוללת השלט הרחוק (RC) לאותן בעיות. כל RC מכיל סוללה פנימית וסוללה נטענת חיצונית. הסוללה הפנימית זקוקה לבדיקה רק אם יש כשל ב-RC עצמו. 3) הפעלת הרחפן

לפני ההמראה, חשוב לוודא שה-RC שלך מחובר ל-Wi-Fi והתוכנה היא אותה גרסה כמו הרחפן. כדי לעשות זאת, פתח את התפריט הנפתח ב-RC וודא שהתוכנה שלך היא הגרסה הנוכחית (קבלני Giaber עשויים ליצור איתנו קשר כדי לאשר את מספר הגרסה הנכון). הפעלה עם גרסת התוכנה העדכנית ביותר לא רק משפיעה על חווית המשתמש, אלא מקלה על מאמצי התמיכה, במידת הצורך. לאחר מכן, חזור על אימות התוכנה ברחפן.

היכרות עם השלט חשובה. בדוק את שני הג'ויסטיקים כדי לוודא שהם לא נדבקים. דחוף אותם פנימה, החוצה, למעלה ולמטה כדי לוודא שהם פועלים במלואם. זה יכול לעזור לך להימנע מבעיות ניווט בטיסה.

עכשיו הגיע הזמן לחבר את הסוללה לרחפן. ודא שכל הצווארונים על הזרועות מהודקים היטב ביד. הידוק מעבר לכך מיותר.

כדי להבטיח שה-RC והרחפן מסונכרנים כהלכה לעונה, נתק לחלוטין את ה-RC שלך מכל מזל"ט הרשום כמזווג, ותאם מחדש את המל"ט.

הטיפים האלה יכסו אתכם בזמן שאתם מתכוננים לעונת ריסוס נוספת. אבל במקרה, אתה צריך רענון מהיר, שמור את רשימת הבדיקה שלהלן בהישג יד לעיון!

רשימת בדיקה לתחזוקת מרסס מזל"ט לפני העונה:

בדוק אם יש סדקים או שקעים.

זרועות, להבי מדחף (אביזרים), ציוד נחיתה, צינורות.

בדוק אם יש חיווט מאובטח בערכת השדרוג של Giaber, אם רלוונטי.

משוך מעט חלקי חיבור כדי לראות אם חלקם רופפים.

חלקי ניווט.

הגדר זוויות מנוע לדיוק.

בדוק את המכ"ם עבור כל נזק.

בדוק את המצפן ואת הרגל שבה הוא שוכן עבור כל נזק.

נקה את כל הרחפן (מגבונים לתינוקות עובדים היטב).

בדוק את סוללת המל"ט ואת סוללת ה-RC עבור כל בליטות, שקעים או קילופים.

חבר RC ל-Wi-Fi ובדוק שהתוכנה היא (1) הגרסה העדכנית ביותר ו-(2) זהה לרחפן.

בדוק את הג'ויסטיקים עבור כל דביקות.

חבר את הסוללה למזל"ט והדק ביד כדי לאבטח.

נתק ואז חבר מחדש את ה-RC והרחפן.

צור קשר עם צוות התמיכה שלנו לסיוע נוסף במידת הצורך.

גיבר מחויב להצלחת הקבלנים והטייסים שלנו. צוות התמיכה שלנו זמין כדי לסייע בפתרון בעיות בשטח באמצעות הטלפון והאימייל. הם גם מאומנים בתיקוני מזל"טים מחוץ לעבודות תחזוקה שוטפות ומציעים נגישות לחלקי חילוף.

קטגוריות חמות