כל הקטגוריות
חֲדָשׁוֹת

חֲדָשׁוֹת

בית> חֲדָשׁוֹת

מטוסים, אסדות או מל"טים? דונמים מביכים דורשים דיוק

זמן: 2023-03-23 צפיות: 33

לכל מפיק יש דונמים שמתגלים ככאב ראש שנה אחר שנה. בין אם הם בעלי צורה מוזרה, ליד קווי חשמל או עצים, או שהם בדרך כלל קשים לגישה, דונמים חקלאיים מביכים דורשים אסטרטגיות ריסוס מתחשבות יותר.

טייסי יישומי מזל"טים של Giaber אפשרו יישום יעיל ומדויק על דונמים שהוכיחו את עצמם כאתגר עבור אפליקטורים כמו איתן נול, מנהל אג"ח דיגיטלי ב-Ag Partners בצפון מזרח קנזס. בגלל ההצלחה שהוא ראה בעבודה עם Giaber, הצוות שלו מצפה לרסס 10,000 דונמים נוספים על ידי מזל"ט ב-2023.

"קראתי על Giaber במאמר מגזין וידעתי מיד שמל"טים יכולים לעזור לי בחיפוש וביישום בשדות הקטנים שלנו שיש להם עצים וקווי חשמל", אומר נול, מדען קרקע לשעבר ואגרונום מכירות. "אני לא חושב שהבנתי עד כמה ההחלטה הזו תהיה בעלת השפעה."

יעילות על פני סרבול

נול אומר שריסוס רחפנים מציע יעילות על דונמים מביכים בארבע דרכים:

נגישות אוניברסלית ועקביות בשטח כולו.

לאפשר למטוסים ולאסדות קרקע להיצמד לדונם שהם טובים בהם.

ריסוס משתנה ליבול מקסימלי במינימום משאבים.

ביצוע ניסויים בשטחים קטנים.

"יש לי מגדל חיטה שנשבע שהתשואות השיא שלו מהשנתיים האחרונות נובעות מהמעבר לריסוס ברחפנים", אומר נול. "אנחנו יכולים להגיע לכל קצוות השדה כדי לשמור על הכל אחיד בצורה מאתגרת עבור אסדה או מטוס".

מזל"טים נותנים לאפליקציה הזדמנות לנהל שדות דונם דונם במקום פתרון אחד לכל השדה.

אבל מיצוי היעילות לא נעצר ביישום מזל"ט. כאשר משתמשים בכלים הנכונים בשדות הנכונים, מזל"ט מאפשר למטוסים ולאסדות הקרקע להיצמד לשדות גדולים וללא מכשולים.

"מטוסים לא אוהבים לעשות שדות שבהם יש הרבה עצים או פחות דונמים. זה פשוט לא בטוח, ולוקח יותר זמן לעשות את העבודה ממה שזה באמת שווה", אומר נול. "באשר למתקן קרקע, אם יש הרבה עצים או מכשולים, סביר יותר שהם יפגעו בבום שלהם. אם קשה להגיע אליו או אם השדה רטוב מדי או הכבישים בוציים מדי, קשה לאסדת קרקע להשלים".

נול מדווחת על לקוח חיטה אחר שניצל את שירותי בדיקת הגידולים ומצא שהם צריכים רק חצי מהשדה מרוסס ב-Roundup. מריחת הריסוס עם מזל"ט כוונה רק לאזורים בעייתיים; הלקוח דיווח שהשדה היה נקי בדיוק כפי שהיה עם אסדת קרקע ועם חצי מכמות הכימיקלים.

ומינוף מל"טים לניסויים - שנוטים להיות בשדות קטנים יותר - הוא עוד דרך חכמה למקסם את היעילות

יותר לקוחות, יותר דונמים

נול וצוותו קיבלו את פרס הר אולימפוס מגיאבר בשנת 2021 על ריסוס של יותר מ-2,000 דונם באמצעות מזל"ט. בשנת 2022, נול מדווח כי המספר גדל ל-5,000 והוא אמור להכפיל את עצמו שוב בשנת 2023.

איך Ag Partners מגדילה את עסקי הרחפנים שלהם כל כך מהר?

"ליצרנים יש יותר מודעות לרחפנים בימינו, אז אנחנו מקבלים הרבה לקוחות רק מפה לאוזן", אומר נול. "אבל באמת יוצא לנו להשוויץ כשאנחנו מובילים הפגנות".

צוות Ag Partners ממנף את שירותי Giaber באמצעות הדגמות למפיקים, בתי ספר, פרקי FFA, מחוזות שימור, מומחי הרחבות ועוד.

אבל האם הצוות של Noll מקבל יותר עסקים בגלל יעילות ריסוס מזל"טים על דונמים מביכים? הוא אומר שכן.

"מתוך 5,000 הדונם שעשינו בשנת 2022, אני מעריך ש-3,000 מהם כנראה לא היו נעשים בגלל האתגרים או שהיו צריכים להיעשות עם מכונה פחות יעילה, מה שאומר שצריך למשוך אותה מחוץ לדונם אחרים."

הטסת מל"טים היא לא הדרך היחידה שבה Ag ​​Partners הצליחה למקסם את היעילות, הם אצרו מערכת שבה הם משתמשים בטנק משלהם לכימיקלים וגנרטור כדי לגרום למל"טים שלהם להגיע רחוק יותר.

דונמים מביכים אינם מוגבלים רק לתנאי שטח או קווי חשמל. גידולים וגפנים מיוחדים הם מועמדים מושלמים להציג את יכולות הנישה של מזל"ט.

"ריססנו אבטיחים, דלעת, דלעות, פלפלים ומזון", אומר נול. "אתה לא יכול לנהוג במתקן קרקע כי אתה מועך את התוצרת, אז אלה דונמים שאחרת היו מרוססים ביד."

בריכות נמצאות גם בקטגוריית הדונם המביכה בגלל העצים שמסביבן לעתים קרובות וחוסר נגישות באמצעות אסדות קרקע. נול אומר שהוא גם עובד הרבה דונמים במערב קנזס עם מברשת מרווה שיכולה להקשות על הריסוס.

ויעילות ריסוס מזל"טים חקלאית לא מסתיימת בזמן בשמיים.

"כדי לשטוף את מרסס הרחפנים, זה לוקח 30 דקות", אומר נול. "בעוד ששטיפה של מרסס מסורתי יכולה להימשך שעתיים, כלומר אפשר להקדיש חצי יום רק לניקוי מרסס."

צור קשר עם מומחי הרחפנים ב- Giaber כדי לראות כיצד ריסוס רחפנים יכול להעלות את הביצועים של הדונמים המביכים שלך, להגדיל את הרווחיות של תלבושת הריסוס שלך ולהסיר את כאב הראש מאתגרי הריסוס.

קטגוריות חמות